Ophtim Eye Forte 0,4% silmätipat pipetit 20 x 0,5 ml

Arvio:
100% of 100
Saatavilla
Vertailuhinta: 0.48 €/kpl
9,50 €
30 päivän alin hinta: 9,50 €

Ophtim Eye Forte on steriili, säilöntäaineeton silmätippaliuos. Se on viskositeetiltaan paksumpi (0,40 % natriumhyaluronaatti) silmätippa ja soveltuu etenkin yökäyttöön.

Ophtim Eye® -tuotteiden vaikuttava aine on hyaluronihappo. Se on kehon oma aine, jota on luonnostaan myös silmissä. Hyaluronihapolla on kosteutta lisääviä ja sitovia sekä kyynelkalvon tasapainoa ylläpitäviä ominaisuuksia. Kaikki Ophtim Eye® -sarjan silmätipat ovat steriilejä ja säilöntäaineettomia. Tuotteita voi käyttää myös piilolinssien kanssa.


Ophtim Eye Forte on steriili, säilöntäaineeton silmätippaliuos. Se on viskositeetiltaan paksumpi (0,40 % natriumhyaluronaatti) silmätippa ja soveltuu etenkin yökäyttöön. Pipetit ovat uudelleensuljettavia ja niitä voi käyttää 12 tuntia avaamisen jälkeen. Pullo säilyy avattuna 4 kk. Pullojen ja pipettien kärki on pyöristetty ja se tekee silmätippojen käyttämisestä miellyttävää.


Tutustu huolella pakkauksessa olevaan käyttöohjeeseen. Kuuluu CE-merkittyihin terveydenhuollon laitteisiin ja tarvikkeisiin.

0,40 % natriumhyaluronaatti


Tuotteen koostumus voi muuttua. Tarkistathan ainesosat aina pakkauksesta.

Tuotetiedot
Pakkauskoko20 kpl
Brändi Ratiopharm
Markkinoija Teva Finland
SKU 2373439
EAN 6430020730894
Tuoteryhmät

Lisää tuotteita tuotemerkiltä Ratiopharm