Vichy Normaderm 3in1 125 ml

16,70 €
Vertailuhinta: 0.13 €/ml

Normaderm 3-in-1 on monitoimituote kasvoille, joka toimii puhdistustuotteena, kuorinta-aineena ja kasvonaamiona. Sopii sekaiholle ja epäpuhtaalle iholle. Käytä päivittäin puhdistustuotteena ihon puhdistamiseen, kuorintavoiteena kuolleiden ihosolujen poistamiseksi ja ihon rakenteen tasoittamiseksi tai kasvonaamiona kahdesti viikossa ihohuokosten puhdistamiseksi. Iho tuntuu raikkaalta ja miellyttävältä käytön jälkeen. Kuorivien ja rauhoittavien ainesosien yhdistelmä. Salisyyli- ja glykolihappoja sisältävä koostumus häivyttää ihohuokosia ja tasoittaa ihon rakennetta.Hypoallergeeninen. Sopii herkälle iholle. Testattu ihotautilääkärin valvonnassa. Monikäyttöinen tuote, joka on ratkaisu ihonhoitorutiinin moniin vaiheisiin (puhdistus, kuorinta ja kasvonaamio). Tehokas puhdistustuote, joka jättää iholle raikkaan ja miellyttävän tunteen.

Saatavilla, lähetetään 1-4 arkipäivässä

Tuotekuvaus

Käyttö:

Hiero kasvojenpuhdistustuotteena tai kuorintavoiteena kosteisiin kasvoihin. Naamiona 2-3 kertaa viikossa: Levitä ohut kerros kasvoille ja anna kuivua viisi minuuttia. Huuhtele vedellä. Vältä silmänympärysihoa. Jos tuotetta joutuu silmiin, huuhtele ne välittömästi vedellä. Vältä silmänympärysihoa ja huulia, kun käytät tuotetta naamiona.

Huomioitavaa:

Vältä kosketusta silmiin.

Säilytyslämpötila:

Huoneenlämpö (+15C - +25C)

Ainesosat

AQUA / WATER • KAOLIN • BUTYLENE GLYCOL • ZEA MAYS STARCH / CORN STARCH • GLYCERIN • DECYL GLUCOSIDE • CI 77891 / TITANIUM DIOXIDE • CARRAGEENAN • PEG-7 GLYCERYL COCOATE • CI 77288 / CHROMIUM OXIDE GREENS • GLYCOLIC ACID • ZINC GLUCONATE • PUMICE • SILICA • SALICYLIC ACID • SODIUM HYDROXIDE • SODIUM CHLORIDE • PHENOXYETHANOL • COCO-BETAINE • DIPOTASSIUM GLYCYRRHIZATE • DISODIUM EDTA • XANTHAN GUM • PARFUM / FRAGRANCE Ainesosalista saattaa olla muuttunut. Tarkista aina ainesosalista ostamastasi pakkauksesta.

Tuotetiedot

Pakkauskoko125 ml
Brändi Vichy
Markkinoija Loreal
SKU 9516886
EAN 3337875414067
Kategorioita