Vogel Nenäsumute Merisuola & Eukalyptus 20 ml

(1)
etu
Vogel Nenäsumute Merisuola & Eukalyptus  20 ml
Olo-hinta
12,83 €

Voimassa 31.3.2026 asti

Alennettu hinta kirjautuneelle kanta-asiakkaalle
Nopea lähetys, 0-2 arkipäivää
Ladataan...

Vertailuhinta:

0.64 €/ml

Alin 30 päivän hinta

11,48 €

Päiväys:

31.3.2028

A.Vogel nenäsumute avaa tukkoisen nenän luonnollisella tavalla ja saa hengityksen kulkemaan taas nenän kautta. Vähentää limakalvojen turvotusta vähentävien nenäsumutteiden käytön tarvetta eikä aiheuta tottumista.

Hyödynnä edullisempi hinta kirjautumalla

Alennettu Olo-hinta voimassa kirjautuneelle kanta-asiakkaalle

Kirjaudu tai liity nyt

Arvostelut

100% of customers recommend this product

Erittäin hyvä
Olen kokeillut monia kosteuttavia nenäsuihkeita ja tämä on ainoa joka oikeasti on auttanut kuivaan nenään ja on jopa auttanut limakalvojen turvotukseen.
KatKoiv

Kuvaus

Nenäsumute avaa tukkoisen nenän luonnollisella tavalla ja saa hengityksen kulkemaan taas nenän kautta. Se vähentää limakalvojen turvotusta vähentävien nenäsumutteiden käytön tarvetta eikä aiheuta tottumista. Lievittää oireita, kuten kutinaa, nenän vuotamista ja aivastelua. 

A.Vogel-nenäsumute puhdistaa nenäontelon tehokkaasti, huuhtelee pois ylimääräisen liman ja epäpuhtaudet sekä poistaa karstan. Nenäsumute auttaa vähentämään allergisia oireita huuhtomalla allergeenit pois, kosteuttaa nenää ja vähentää nenän kuivumista. Aromaattinen ainesosa eukalyptus tuo heti helpotuksen ja raikkauden tunteen.

A.Vogel-nenäsumute sopii yli 6-vuotiaille lapsille ja aikuisille.

Käyttötarkoitus:

Nenäsumute avaa tukkoisen nenän luonnollisella tavalla ja saa hengityksen kulkemaan taas nenän kautta. Vähentää limakalvojen turvotusta vähentävien nenäsumutteiden käytön tarvetta eikä aiheuta tottumista. 

Haittavaikutukset: 

Valmisteella ei ole tunnettuja haittavaikutuksia. 

A.Vogel-nenäsumutetta ei saa käyttää tapauksissa, joissa ilmenee yliherkkyyttä valmisteen sisältämille aineille. A.Vogel-nenäsumutetta ei saa käyttää hinkuyskän ja valekuristustaudin yhteydessä.

Lue lisää pakkausselosteesta.

Annostus:

Aikuiset ja yli 6-vuotiaat lapset: tarpeen mukaan 1-2 suihkausta kumpaankin sieraimeen useita kertoja päivässä.


Ainesosat

 Koostumus: 

          Luonnollinen merisuola 2,7%, puhdistettu vesi, povidoni, sineoli ja mentoliaromi.

          Säilytysohje:

          Säilytä A.Vogel-nenäsumute alle 25 °C:ssa. Säilytä poissa lasten ulottuvilta.

          A.Vogel-nenäsumutetta voidaan käyttää 12 kuukauden ajan ensimmäisen     käyttökerran jälkeen

          Valmisteluokka:

          Lääkinnällinen laite

          Pakkauskoko:

          20 ml. Yksi suihkaus sisältää n. 0,14ml liuosta.


Lisätietoja

Pakkauskoko

20ml

Päiväys

31.3.2028

Brändi

Markkinoija

A Vogel

SKU

2264281

EAN

7610313398935

Perhe

Vapaakaupan tuote

Lisää tuotemerkiltä

Farmaseutti suosittelee

Muut ostivat myös

Ladataan...
Ladataan...
Ladataan...
Vogel Nenäsumute Merisuola & Eukalyptus 20 ml