Sebamed Clear Face Moisturizing Care Gel hoitogeeli 50 ml

Saatavilla
Vertailuhinta: 0.21 €/ml
10,50 €
30 päivän alin hinta: 8,40 €

Viilentävä ja rauhoittava geeli vähentää punoitusta ja kosteuttaa tehokkaasti ihon luonnollisen kosteudensitojan, hyaluronihapon, ansiosta.

Hoitogeeli epäpuhtaalle, rasvaiselle ja akneiholle. Rauhoittaa ja pehmentää ihoa sekä vähentää punoitusta. Kosteuttavana tehoaineina hyaluronihappo ja aloe vera, joka samalla viilentää ihoa. Ehkäisee myös uusien finnien muodostumista.


Ei sisällä akneiholle sopimattomia öljyjä tai emulgaattoreita. Hajusteeton ja väriaineeton. pH 5,5 tukee ihon omaa suojakerrosta ja siten ehkäisee uusien finnien syntymistä.

Aqua, Aloe barbadensis leaf gel, Propylene Glycol, Glycerin, Sorbitol, Panthenol, Sodium Hyaluronate, Allantoin, Sodium Carbomer, Sodium Citrate, Phenoxyethanol, Sorbic Acid


Tuotteen koostumus voi muuttua. Tarkistathan ainesosat aina pakkauksesta.

Tuotetiedot
Pakkauskoko50 ml
Brändi Sebamed
Markkinoija Orion
SKU 9281962
EAN 4103040912763
Tuoteryhmät

Lisää tuotteita tuotemerkiltä Sebamed